Dünyayı koruyan hediyeler

Yeni yıl hediyesi arıyorsanız bu seçeneklere mutlaka bir göz atın…

ÇEKÜL 7 AĞAÇ ORMANLARI
Doğadan yana tüketmek için!

Yılbaşı gibi özel günlerde, sevdiklerinize doğadan yana hediye almak istiyorsanız, 7 Ağaç Ormanlarına destek olabilirsiniz.

Tüketim Alışkanlıklarımızı doğadan yana değiştirelim!

WWF TÜRKİYE’DEN ÇEŞİT ÇEŞİT ALTERNATİF
WWF-Türkiye’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) resmi alışveriş sitesiPanda Dükkan’da, kırtasiye ürünlerinden tekstile, mutfak malzemelerinden giysiye kadar doğaya zarar vermeyen ham maddelerden üretilen ürünler yer alıyor.

Doğa dostu hediyeliklerin fiyatları 2,5 lira ile 220 lira arasında değişiyor.

HAYTAP’DAN YENİ YIL HEDİYELERİ
Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) iktisadi işletmesi HAYTAP Shop’ta satılan ürünlerin geliri de federasyon aracılığıyla hayvanlar yararına kullanılıyor.

HAYTAP Shop, internet sitesi aracılığıyla bornozdan tişörte, oyuncaktan mutfak malzemelerine kadar hediyelik arayanlara geniş bir yelpaze sunuyor.

TURMEPA’DAN TOHUMLU KALEM
TURMEPA Dükkan’da en çok, doğa dostu kalemler dikkati çekiyor. Geri dönüştürülmüş kağıttan üretilen kalemler, 1-3 yıl içinde doğada çözünebiliyor. Kapağındaki özel bir bölme içine yerleştirilen karaçam ve ladin tohumları ile üzerindeki ekim talimatlarının da yer aldığı “Tohumlu kalem”, Design Turkey 2010’da “En İyi Tasarım”, İhracatın Yıldızları Yarışmasında da “Kreatif Ürün” dalında ödül sahibi.

TEMA’DAN FİDAN BAĞIŞI
Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı da (TEMA), “Bu yıl umutlar fidan olup büyüsün” sloganıyla 2013 yılı için hediye arayışı içinde olanlara fidan önerisinde bulunuyor.

Yeni yıl için bireysel ve kurumsal sertifika seçenekleri sunan TEMA, fidan bağışının kendilerine ulaşmasından itibaren kargo ile 3 iş günü içinde fidan dikim sertifikasını sahiplerine ulaştırıyor. İsteyenlere ise internet üzerinden “e-sertifika” gönderilebiliyor.

Arkadaşlarınızla Paylaşın...

Bir cevap yazın