BAKAN BAYRAKTAR’A FAHRİ DOKTORA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Bakan Bayraktar, Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, mücadele ede ede, iğne ile ilmek ilmek çalışarak bugünlere geldiğini belirterek, “Üniversitenin senatosuna, Rektör’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’de Trabzonlu çok üst düzey yöneticiler bulunduğunu, bunların büyük bir bölümünün de KTÜ mezunu olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Trabzon’un derin tarihi yanında insan yapısı, karakteri de bunda çok büyük etkendir. Trabzon, üniversiteler şehri olmalıdır. Trabzon’un, kültür ve turizm şehri olması gerekiyor. Trabzon’da üniversite sayısını artırmamız lazım. Bunun için çalışmalıyız. Trabzon dünyada yeri olan bir şehir. Trabzon, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde hep cazibe merkezi olmuştur. Trabzon için herkesin çalışması gerekiyor. Sorumluluk taşımamız lazım. Yeni projeler ve çalışmalar için gayret ve azim göstermeliyiz.”

Bakan Bayraktar, üniversite öğrencilerine de tavsiyelerde bulunarak, “Sorumlu olmayı, üretmeyi, karar vermeyi ve sabırlı olmayı öğrenin. Paylaşmayı ve yardımlaşmayı benimseyin. Mazeret değil, iş üretin. Farkındalık yaratarak değişiklikler yapın” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Rektör Baykal, Bakan Bayraktar’a fahri doktora belgesi verdi.

Arkadaşlarınızla Paylaşın...

Bir cevap yazın